17 Haziran 2012 Pazar

Bora'dan Babasına Mektup

Babacığım, bugün ilk babalar günümüzdü. Seni mutlu edecek küçük şeyler yapmaya çalıştık annemle.Küçük şeylerden mutlu olan kocaman kalpli bir babasın sen, annem de öyle der hep...

Biliyorum, her zaman senin söz dinleyen, elini hiç bırakmayan, akıllı-uslu küçük oğlun olarak kalamayabilirim. Seni üzebilir, yorabilirim. Uzaklara gidip kendimi özletebilirim. Seni aramayı unutabilirim. "Babacığım şu an meşgulüm, daha sonra konuşalım" deyip daha sonra aramayı da unutabilirim. Burnunda tüttüğümü, beni ne kadar özlediğini anlayamıyor olabilirim. Bayram sabahlarında sen pencerede beni beklerken ben çoktan tatil yoluna sapmış olabilirim.
"Baba, o işler artık çok değişti. Devir senin zamanındaki gibi değil." deyip sözünü kesebilirim. Teknolojiyle ilgili bir soru sorduğunda "Baba nasıl anlatayım şimdi, sen boşver bunları." deyip konuyu değiştirebilirim.

Büyüdüğümü sanıp tek başıma ayaklarımın üzerinde duruyor da olsam, cevval bir delikanlı, yenilmez bir sporcu, başarılı bir iş adamı, kalemi güçlü bir yazar, fikirleri parlak bir bilim adamı da olsam her zaman senin küçük oğlun olarak kalacağım. Hayranlık uyandıran bir sanatçı olsam, parmaklarım insanları notalarla yeni dünyalara götürse, parlak ışıklar gözlerimi kamaştırsa, büyülü alkışlar başımı döndürse ben yine senin küçük oğlun olarak kalacağım. Heybetli duruşunu, en güzel notalardan daha fazla huzur veren sesini, neşeli gülüşünü arayacağım.

Dünyanın en güzel ülkelerinde gezsem, en güzel renkleri görüp farklı tatları denesem, Yaradan'ın yeryüzündeki mucizelerine bakıp aşka gelsem... Aşık olup sevinsem... Çok çalışıp yorulsam...
 Gitsem, koşsam, büyüsem... Kanatlanıp uçsam, uçup gelip yine senin omzuna konsam... Kollarında dinlensem...

Seni çok seviyorum babacığım...

Emre Bora Bebek10 yorum:

 1. Ah oyle duygulandim ki ne kadar guzel olmus bu mektup. Kopyalayip benim kucuk adamin agzindan babasina yazasim geldi :) vallahi emrecigin babasi aglamadiysa en azindan gozleri dolmadiysa ben de hic birsey bilmiyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok sevindim beğenmene, inan ben de çok duygulanarak yazdım bu yazıyı.İçimden geldiği gibi...

   Sil
 2. Daha nice güzel günler görmeniz,kutlamanız dileğiyle Emreciğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, amin hep birlikte canım Neyran Teyze'm :)

   Sil
 3. ne güzel anlatmışsın, günleriniz hep böyle güzel, hep böyle mutlu geçsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim, hepimizin günleri yılları çok çok güzel geçsin!
   Sevgiler :)

   Sil
 4. Çok duygulu ve bır o kadarda gerçekleri anlatan yazıyı gözlerim yaşlı okudum.Canım Boram inşallah sen babanın yüzünü güldürürsün ve bırıkte hep mutlu olursun ınşallah.Boranın babasının babalar günü kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın Heden Ablacığım, çok teşekkür ederim. Ben de bu yazıyı anneciğime yazdırırken çok duygulandım, o da... Okurken babam da duygulandı. Bütün babaların babalar günü kutlu olsun.

   Sil
 5. ne güzel bir mektup olmuş bu. En güzel hediye bu olsa gerek.

  görüşmek üzere
  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hoşgeldiniz :) Görüşmek üzere,

   Çok teşekkürler...

   Sil

Teşekkürler